• zaloguj się
  • utwórz konto

Rekrutacja na studia podyplomowe

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Podstawy rzeczoznawstwa w technice samochodowej

Szczegóły
Kod N6PRTC1
Jednostka organizacyjna Wydział Inżynierii Lądowej i Transportu
Kierunek studiów Podstawy rzeczoznawstwa w technice samochodowej
Forma studiów Niestacjonarne
Poziom kształcenia Podyplomowe
Języki wykładowe polski
Czas trwania 1-roczne
Wymagany dokument
  • Dokumenty uprawniające do podjęcia studiów podyplomowych
  Zadaj pytanie
Obecnie nie trwają zapisy.

Minione tury w tej rekrutacji:
  • Tura 1 (03.06.2024 00:00 – 31.10.2024 23:59)

 

Celem Studiów Podyplomowych jest przygotowanie kandydatów na rzeczoznawców oraz doskonalenie umiejętności osób posiadających takie uprawnienia w dziedzinie techniki samochodowej i ruchu drogowego.

Zadaniem Studiów Podyplomowych jest pomoc w profesjonalnym przygotowaniu ekspertyz na potrzeby organów ścigania oraz wymiaru sprawiedliwości, dotyczących identyfikacji pojazdów, oceny stanu technicznego i wyceny ich wartości, ustalaniu przyczyn i rekonstrukcji przebiegu wypadków drogowych, wyceny kosztów napraw, metod badania i diagnozowania pojazdów itp.

Program Studiów Podyplomowych obejmuje w szczególności problematykę organizacyjno - prawną, związaną z działalnością biegłego rzeczoznawcy lub biegłego sądowego, techniczną, związaną z teorią ruchu pojazdów, mechaniką zderzeń, procesami zużycia pojazdów i ich zespołów, wymaganiami dot. materiałów eksploatacyjnych, nowoczesnych rozwiązań konstrukcyjnych silników samochodowych, samochodów osobowych, ciężarowych i specjalnych, oceną oddziaływania pojazdów na środowisko, nowoczesnych sposobów kontroli i diagnozowania pojazdów, metodyki badań powypadkowych pojazdów z elementami badań metalograficznych, rekonstrukcji przebiegu wypadków drogowych z wykorzystaniem techniki symulacji komputerowej, dokumentowania wypadków i kolizji, fotogrametrii oraz zasad i metodyki opiniowania.

Więcej informacji na stronie:

Podstawy rzeczoznawstwa w technice samochodowej